Pielęgnacja dla mężczyzn. Jak dobrać krem do twarzy dla panów?

Choć w dalszym ciągu funkcjonuje stereotyp mężczyzny, który niespecjalnie przejmuje sie codzienną pielęgnacją swojej skóry, na szczęście w rzeczywistości tendencja ta stale się zmienia. Coraz więcej panów zdaje sobie sprawę z konieczności dbania o siebie i korzyści z tego wynikających. Podstawowym męskim zabiegiem powinno być nawilżanie skóry. Pojawia się więc pytanie jak dobrać krem do twarzy dla panów? Oto kilka podstawowych informacji na ten temat.

Jak dobrać krem do twarzy dla mężczyzny?

Błędne myślenie, że wszelkie kosmetyki pielęgnacyjne przeznaczone są jedynie dla kobiet na szczęście odchodzi już do lamusa. Spójrzmy prawdzie w oczy, bez względu na płeć skóra się starzeje, nie jest także pozbawiona różnych niedoskonałości. Podobnie jak w przypadku produktów przeznaczonych dla pań, aby dowiedzieć się jak dobrać krem do twarzy mężczyzny, w pierwszej kolejności należy określić, z którym typem skóry mamy do czynienia. Nie istnieje jeden uniwersalny produkt, który spełnia po prostu “męskie” potrzeby. W zależności od genów, trybu życia, diety i pielęgnacji skóra może mieć skłonności do wysuszania się, czy też wyprysków. Dlatego wybór odpowiedniego kremu powinna poprzedzać wizyta u dermatologa, bądź uważne obserwowanie jak zachowuje się cera w ciągu dnia i na tej podstawie określenie samemu rodzaju skóry.

Po co mężczyznom krem do twarzy?

Przyjmuje się, że mężczyźni częściej niż kobiety posiadają cerę tłustą. Mimo to i na to nie ma reguły, na przykład panowie o bujnym zaroście, którzy golą się niemal codziennie często siłą rzeczy powodują tym samym wysuszanie skóry w tej partii. Powstaje więc pytanie, jak dobrać krem do twarzy? Przede wszystkim tak, aby miał on silne działanie nawilżające i pielęgnujące. Właściwie dobrany kosmetyk sprawi, że cera będzie dobrze nawilżona, a tym samym mniej szorstka i pozbawiona blasku. Ponadto dobry krem dla mężczyzny pomaga w walce z podrażnieniami po goleniu, co jest bardzo istotną cechą.

Składniki – jak dobrać krem do twarzy z określonym rodzajem cery?

Składniki kremu do twarzy dla panów, co oczywiste, powinny różnić się w zależności od przyjętego rodzaju cery. Z pewnością dobrze jeśli krem zawiera aloes, który słynie nie tylko z mocno nawilżającego działania, ale także przyspiesza proces gojenia się ran i podrażnień. Jak dobrać krem do twarzy, aby spełniał wszelkie oczekiwania? W jego skład powinien również wchodzić d-pantenol, witaminy C, B i E, a także różnorodne minerały. Reszta składników powinna być dobrana w zależności od rodzaju skóry.

SKÓRA TŁUSTA

Najczęściej spotykanym rodzajem cery u mężczyzn jest skóra sucha. Jak ją rozpoznać? Przede wszystkim po intensywnym błyszczeniu się twarzy w ciągu dnia, a także skłonności do występowania wyprysków i zaskórników, spowodowanej nadmiernym wydzielaniem się sebum. Idealnym rozwiązaniem w takich wypadkach są kosmetyki o działaniu mocno oczyszczającym i antybakteryjnym, a także preparaty peelingujące. Warto zwrócić uwagę na występowanie w składzie drzewa herbacianego, które świetnie odpowiada potrzebom skóry tłustej.

SKÓRA SUCHA 

Skóra sucha jest bardzo łatwa do rozpoznania, bowiem ze względu na wyjątkowo duże skłonności do podrażnień, a nawet pękania. Charakterystyczne jest także uczucie napiętej skóry i wynikający z tego dyskomfort, odczuwany niedługo po umyciu twarzy, które powoduje, że samoistnie chce się sięgnąć po krem nawilżający. Jak dobrać krem do twarzy z cerą suchą? Przede wszystkim unikając preparatów zawierających alkohol i silne składniki chemiczne. Lepiej unikać również kremów zawierających mydło, a zamiast tego sięgać po preparaty o działaniu intensywnie nawilżającym i łagodzącym. 

SKÓRA MIESZANA

Najbardziej kłopotliwą w rozpoznaniu cerą jest skóra mieszana. Jej cechą charakterystyczną jest przetłuszczanie się w strefie “T”, czyli na linii czoło, nos i broda, z jednoczesnym przesuszaniem się lub skórą normalną w okolicach policzków. Jak dobrać krem do twarzy o tak specyficznych właściwościach? Przede wszystkim warto postawić na delikatne kosmetyki oczyszczające i nawilżające, dobrze sprawdzi się również lekki krem z brzozy oraz kremy do pielęgnacji skóry wrażliwej.