4 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim zapiszesz się na zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym

Nieinwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, to w dzisiejszych czasach niezwykle popularny temat. Do skorzystania z nich zachęca fakt, że efekty jakie możemy przy ich użyciu osiągnąć nie wymagają użycia skalpela, narkozy, długiego pobytu w szpitalu i powracania do zdrowia. Jednym z takich zabiegów jest korekta nosa kwasem hialuronowym. Zanim jednak potraktujemy ją jako remedium na nasze problemy związane z estetyką nosa, zaczerpnijmy podstawowej wiedzy na temat tego zabiegu.

 

1.  Korekta nosa odbywa się przy pomocy usieciowanego kwasu hialuronowego

Szczególnie kobiety słyszały na pewno nieraz o kwasie hialuronowym. Możemy kupić preparaty, które posiadają w składzie tę substancję, albo zdecydować się na mezoterapię igłową, która ów kwas dostarczy naszej skórze. Powinniśmy więc mieć na uwadze fakt, że kwas hialuronowy wykorzystywany do korekty nosa ma całkowicie inną konsystencję niż ten, który znajduje się naturalnie w naszym organizmie, albo ten, w który wzbogacone są kosmetyki.

Kwas hialuronowy możemy podzielić na usieciowany i nieusieciowany. Ten drugi posiada konsystencje zbliżoną do kwasu, który występuje w naszym organizmie. Natomiast pierwszy wykorzystywany jest do korekty nosa kwasem hialuronowym. Jego struktura została zmieniona chemicznie w taki sposób, że nabrał on sporej plastyczności. Właśnie dzięki temu specjalista jest w stanie wymodelować przy jego pomocy nos pacjenta.

 

2.  Korekta nosa kwasem hialuronowym jest bezpieczna

Zabieg ten należy do nieinwazyjnych metod poprawy wyglądu. Aby osiągnąć zamierzony efekt nie jest konieczne użycie skalpela. Zmniejszają się więc analogicznie ryzyko wystąpienia komplikacji i powikłań. Ponadto na poziom bezpieczeństwa wpływa sam kwas hialuronowy. W każdej polecanej klinice do korekty nosa kwasem hialuronowym używa się produktów, które posiadają wszelkie konieczne certyfikaty bezpieczeństwa. Dzięki nim mamy pewność, że nasz organizm nie zareaguje źle na podany środek.

Za pozytywnym przyjęciem przez organizm usieciowanego kwasu hialuronowego, przemawia również fakt, że jest on dla nas (w przeciwieństwie chociażby do botoksu) naturalny. Nie posiada zazwyczaj żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego. Nie powinny więc wystąpić żadne reakcje alergiczne. Przeciwwskazaniem jest jedynie nadwrażliwość na kwas hialuronowy. Oprócz tego z zabiegu zrezygnować powinny kobiety w ciąży i karmiące piersią, albo osoby borykające się z trądzikiem, opryszczką itp.

 

3.  Kwas hialuronowy nie zmieni całkowicie kształtu nosa

Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, że nie każdy nos będzie wyglądał spektakularnie po jego wypełnieniu kwasem hialuronowym. Dlaczego? Korekta nosa kwasem hialuronowym przyniesie największe i najbardziej widoczne efekty u osób, które chcą podnieść lub obniżyć koniuszek nosa, zwęzić lub poszerzyć nos oraz dla tych, którzy posiadają garbek na nosie. Jak w przypadku ostatniej z tych sytuacji może pomóc usieciowany kwas hialuronowy? Wypełniamy nim miejsce, w którym występują obniżenie między garbem a zaczynającym się czołem. Pozwala to na optyczne zmniejszenie garba na nosie oraz na uzyskanie efektu o wiele prostszego i kształtnego nosa.

4.  Korekta nosa kwasem hialuronowym nie jest na stałe

Bardzo ważne jest to, aby nie traktować zabiegu korekty nosa kwasem hialuronowym jako niechirurgicznej alternatywy operacji nosa, która przyniesie identycznie takie same efekty. To prawda, że przy pomocy kwasu hialuronowego jesteśmy w stanie uzyskać naprawdę ciekawy efekt. Jednak pamiętajmy, że nawet niema takiej możliwości aby utrzymał się on na stałe. Kwas hialuronowy bowiem, mimo że usieciowany, ulega takiej samej biodegradacji, jak jego nieusieciowana wersja. Trwa to jednak o wiele dłużej. Efekt może utrzymać się nawet półtora roku.