Jak dbać o cerę, aby zawsze wyglądała zdrowo, pięknie i promiennie?

twarz cera

Bez wątpienia każda kobieta marzy o tym, aby pięknie wyglądać pod każdym możliwym względem. Dotyczy to nie tylko naszego stroju, choć i tak poświęcamy bardzo dużo czasu, aby wybrać odpowiedni model dla siebie, czyli taki, który zamaskuje nasze niedoskonałości i wyeksponuje atuty – dla kobiet kluczowy jest wygląd całego ciała, a w szczególności twarzy.

Nic w tym dziwnego, ponieważ to właśnie na niej najbardziej widoczny jest stres, zmęczenie, niewyspanie, niewłaściwa dieta czy źle dobrane kosmetyki. Problemy z cerą są obecnie powszechne, co jednak nie oznacza tego, że mamy się z nimi pogodzić. Warto dowiedzieć się, co szkodzi naszej skórze twarzy i jak należy ją właściwie pielęgnować – niektóre rady są dość oczywiste, choć często o nich zapominamy, inne pochodzą od osób, dla których troska o swój wygląd jest związana z wykonywanym zawodem. Zatem jak dbać o cerę, aby zawsze była zdrowa, piękna oraz promienna? Jak modelki dbają o siebie, a w szczególności o skórę twarzy?

Jak dbać o cerę – podstawowe zasady

Być może jest to oczywiste, ale często zapominamy o tym, że ogromny wpływ na wygląd naszej skóry twarzy ma to, czy jesteśmy wyspani i wypoczęci, czy też nie. Jeśli więc zastanawiasz się, jak dbać o cerę, w miarę swoich możliwości pamiętaj o tym, aby spać minimum sześć godzin dziennie, osiem będzie już optymalnie. Ważne jest też to, aby chodzić spać o mniej więcej stałych porach, aby wyrobić sobie rytm zdrowego snu i wypoczynku, który pozwoli całemu organizmowi, w tym także Twojej cerze, na regenerację.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest to, aby prawidłowo się nawadniać – jest to kluczowy czynnik, jak modelki dbają o siebie. Warto pamiętać o tym, aby w ciągu dnia regularnie pić przede wszystkim wodę, klasyczne i ziołowe herbaty, a także zdrowe i stuprocentowo naturalne soki owocowe i warzywne. Taki nawyk systematycznego popijania w niewielkich ilościach sprawi, że z Twojego organizmu będą usuwane wszystkie toksyny i szkodliwe substancje, a skóra twarzy będzie odpowiednio nawodniona, przez co jędrna i napięta.

Sprawdź jaką cerę mają modelki: http://selective-mgmt.pl/pl/models-category/women-pl

Jak modelki dbają o siebie – porady

Warto pamiętać o tym, że wszelkiego rodzaju nałogi odbijają się przede wszystkim na naszej skórze twarzy. Być może nie są od razu widoczne, ale gdy już się pojawią, będzie bardzo trudno je zniwelować. Dym tytoniowy z klasycznych papierosów, alkohol i inne substancje psychoaktywne zatruwają nasz organizm, a także cerę. Dobrze pomyśleć przynajmniej o tym, aby zminimalizować ich używanie tak bardzo, jak tylko jesteśmy w stanie.

Kolejną ważną radą, jak dbać o cerę, jest odpowiednia pielęgnacja. Każdy oczywiście ma tutaj swoje przyzwyczajenia, preferencje i wymogi, kluczowe są jednak regularne działania nie tylko na powierzchni twarzy, ale również szyi i dekoltu. Podstawą są poranne i wieczorne oczyszczanie, stosowanie kremów na dzień i na noc, a także preparatów pod oczy. Warto pamiętać również o różnego rodzaju maseczkach, sporadycznych pillingach oraz masowaniu skóry twarzy za pomocą rąk albo specjalnych masażerów, które ją ujędrnią i wygładzą.