Wanna wolnostojąca – jakie są jej wady i zalety?

Jeżeli planujesz remont łazienki albo aranżujesz ją od samego początku, powinieneś przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj wyposażenia, jaki się w niej znajdzie. Wybór w tej kwestii jest naprawdę duży, a my pomożemy Ci w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania. W tym artykule zastanowimy się, czy wanna wolnostojąca to dobry pomysł. Sprawdź, jakie ma zalety oraz wady, co ułatwi Ci podjęcie decyzji o jej zakupie!

Najważniejsze zalety wanny wolnostojącej

Istnieją różne rodzaje wanien, które można łatwo dopasować zarówno do wielkości łazienki, jak też stylu aranżacji. Jedną z tych najchętniej wybieranych przez inwestorów jest wanna wolnostojąca, która ma spore grono zwolenników. Wynika to z wielu zalet, jakie posiada.

Przede wszystkim taka wanna to rozwiązanie najprostsze w montażu. Możesz ustawić ją w dowolnym miejscu i podłączyć, co można zrobić samodzielnie, bez pomocy specjalisty. Wanna wolnostojąca będzie idealna nie tylko do dużych, ale również mniejszych łazienek, a dzięki ogromnej różnorodności pod względem kształtów czy wymiarów z całą pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Wspomniana różnorodność wanien wolnostojących ma jeszcze jedną zaletę – łatwość aranżacji. Możesz postawić zarówno na rozwiązania nowoczesne, jak i o nieco bardziej klasycznym wyglądzie, co pozwoli Ci dopasować je zarówno do łazienki minimalistycznej, jak też tradycyjnej. Warto również wspomnieć o tym, że ten rodzaj wanny po prostu pięknie wygląda – ustawiona w centrum łazienki albo jakimkolwiek innym miejscu z jednej strony wpłynie pozytywnie na estetykę wnętrza, a z drugiej na komfort użytkowników.

Na rynku nie brakuje producentów, którzy tworzą nowoczesne zestawy wannowe dopasowane do indywidualnych potrzeb. Tworzą swoje rozwiązania z odpowiednio wyselekcjonowanych materiałów, dzięki czemu są one niezwykle trwałe. Efekt? Inwestując w wysokiej jakości wannę wolnostojącą, możesz mieć pewność, że pozostanie piękna i funkcjonalna na przestrzeni wielu lat!

Czy wanna wolnostojąca ma wady?

Choć wanny wolnostojące posiadają przede wszystkim zalety i to właśnie dlatego cieszą się tak dużym zainteresowaniem inwestorów, to z ich montażem wiążą się też pewne minusy. Przede wszystkim do skorzystania z takiego rozwiązania wymagana jest odpowiednia przestrzeń – najlepiej, żeby łazienka posiadała powierzchnię co najmniej 10 metrów kwadratowych, co pozwoli na jej odpowiednią aranżację. W przeciwnym razie trzeba będzie ulokować ją przy ścianie albo postawić na mniejszy model, który nie zapewni tak wysokiego komfortu kąpieli.

Warto również pamiętać o tym, że wanna wolnostojąca może być nieco bardziej wymagająca jeżeli chodzi o zachowanie czystości, ponieważ należy zadbać o przestrzeń wokoło i pamiętać o odkurzaniu oraz myciu podłogi bezpośrednio pod nią. Co więcej, taki zestaw wannowy może być nieco droższy od wanny do zabudowy.

Mimo to warto zainwestować w to rozwiązanie – sprawdź dostępne opcje i postaw na wannę, która z całą pewnością spełni wszelkie Twoje oczekiwania!