Jaki szampon na łupież suchy, a jaki na tłusty?

Łupież to problem wielu Polaków, a walka z nim nie należy do najłatwiejszych. Tym bardziej, że mamy do czynienia z różnymi rodzajami tej dolegliwości. Jakie szampony na łupież suchy, a jakie na tłusty wybrać, by ponownie cieszyć się codziennym komfortem i doskonałym stanem skóry głowy oraz fryzury?

Szampony na łupież suchy

Łupież suchy to problem osób z wrażliwą skórą głowy – charakteryzuje się białymi płatkami pojawiającymi się w wyniku łuszczenia skóry, a także uciążliwym swędzeniem. Aby wyeliminować ten problem, warto zainwestować w szampony na łupież suchy.

Takie preparaty powinny wykazywać działanie przeciwgrzybiczne oraz ochronne. Najlepiej wybrać szampon, który zawiera w swoim składzie substancje złuszczające i pomagające w usunięciu nadmiaru naskórka – kwas salicylowy, siarczek selenu, oliwkę, a także naturalne wyciągi z roślin. Dzięki temu nie tylko pozbędziesz się łupieżu, ale także łojotoku i zadbasz o to, by stan Twojej skóry ponownie był doskonały.

Szampon na łupież tłusty

Łupież tłusty pojawia się u osób z tendencją do łojotoku i przypomina żółte strupy, które pozostawiają mało estetyczne drobinki – np. na ramionach. Towarzyszące mu stany zapalne oraz świąd skutecznie obniżają komfort codziennego życia.

Aby poradzić sobie z tym problemem, warto wybrać szampony na łupież tłusty, a więc takie, które oprócz składników przeciwgrzybicznych zawierają także leki – keratolityczne oraz cytostatyczne. Pozwolą one z jednej strony na wyregulowanie ilości wydzielanego sebum, a z drugiej aktywują procesy odnowy warstwy rogowej naskórka. Co więcej, wyeliminują swędzenie i przywrócą estetyczny wygląd Twojej fryzury.

Szukasz szamponu na łupież? Postaw na sprawdzone rozwiązania!

Dostępne na rynku szampony na łupież różnią się pod względem zawartych składników i nie wszystkie spełnią Twoje oczekiwania. Dlatego warto wybierać produkty sprawdzonych marek, takich jak Subrina, Bandi czy MonRin – dzięki temu zyskasz większe szanse na wyeliminowanie tej uciążliwej dolegliwości.

https://sklep.centrumzdrowegowlosa.pl/