Na czym polega mezoterapia skóry głowy?

Mezoterapia w ogólnym ujęciu jest zabiegiem leczniczym, który skutecznie poprawia kondycję skóry głowy i przyśpiesza proces jej regeneracji. Ta metoda jest przede wszystkim ceniona za efektywne przeciwdziałanie procesowi starzenia się skóry, wspomaganie redukcji cellulitu i rozstępów oraz zanikanie blizn potrądzikowych. Bardzo często mezoterapię stosuje się także w przeciwdziałaniu wypadaniu włosów – okazuje się, że jest skuteczna nawet u osób, u których zawiodły inne metody. Na czym dokładnie polega ten zabieg?

Kto może zdecydować się na zabieg?

Mezoterapia skóry głowy (Kraków jest jednym z największych ośrodków, gdzie można się poddać temu zabiegowi) rekomendowana jest szczególnie osobom, które mają problemy z uciążliwym i przykrym wypadaniem włosów oraz łysieniem. Wbrew pozorom problem utraty włosów nie dotyczy jedynie mężczyzn, choć duży procent z nich cierpi na tę dolegliwość – również spora część kobiet wymaga tego zabiegu leczniczego.

źródło: https://centrumzdrowegowlosa.pl/oferta/mezoterapia-skory-glowy-krakow/

Prawdą jest jednak, że to Panie zdecydowanie wcześniej rozpoznają u siebie pierwsze oznaki łysienia i są dużo bardziej skłonne do wcześniejszego podjęcia walki z tym problemem. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, mezoterapia skóry głowy jest skuteczna, na satysfakcjonujące efekty należy jednak poczekać.

Wskazania i przeciwskazania do zabiegu

Wśród najczęstszych wskazań do zabiegu wymienia się wypadanie włosów w skutek nieprawidłowego odżywiania się, słabego krążenia, zmian hormonalnych, ciąży i laktacji, nadmiernego promieniowania słonecznego oraz przewlekłego stresu. Należy do nich także łysienie typu męskiego, plackowate oraz rozlane. Co ważne, mezoterapia skóry głowy może mieć również charakter profilaktyczny.

Zabieg jest jednak niezalecany w przypadku ciąży, karmienia piersią, czasu menstruacji, chorób nowotworowych oraz przyjmowania leków przeciwzakrzepowych, cukrzycy i alergii, a także stanów zapalnych skóry i infekcji skórnych w miejscu, w którym ma on zostać wykonany.

Przebieg zabiegu mezoterapii

Mezoterapia skóry głowy (Kraków, Warszawa czy Poznań – to główne ośrodki, gdzie wykonywany jest ten zabieg) polega na ostrzykiwaniu powierzchownym skóry głowy zawiesiną, która zawiera substancje pobudzające wzrost nowych i hamującą wypadanie obecnych włosów. Zawiera ona w większości leki przeciwzapalne, witaminy oraz substancje odżywcze, które dobierane są indywidualne go potrzeb pacjenta. Cały zabieg trwa nie więcej niż pół godziny.

Należy pamiętać, że po wykonanym zabiegu mezoterapii naskórek głowy może być lekko obrzęknięty i zaczerwieniony, są to jednak normalne i naturalne objawy, które ustępują do kilku dni.

Pierwsze efekty, które gwarantuje mezoterapia skóry głowy, będą widoczne już nawet po tygodniu czy dwóch, jednak średnio trzeba na nie poczekać około miesiąca. Spowodowane jest to tym, że wstrzyknięta zawiesina musi odżywić i pobudzić do wzrostu obecne już cebulki włosów, co oczywiście wymaga czasu. Zabieg te jednak należy do najbardziej skutecznych w walce z wypadaniem włosów oraz jego profilaktyką.