Jak dbamy o naszą urodę?

Agnieszka (53 lata): w moim wieku dbanie o urodę to w dużej mierze walka ze zmarszczkami. Jestem przeciwniczką operacji plastycznych i wszelkiego rodzaju metod, które naciągają w nienaturalny sposób skórę. Według mnie ważne jest stosowanie dobrych kremów przeciwzmarszczkowych, nie wychodzenie za wiele na słońce, bo opalona skóra szybciej się starzeje oraz zaakceptowanie siebie. Walczę ze zmarszczkami, ale to nie znaczy, że zrobię wszystko, aby się ich pozbyć. Mam już swoje lata i pewnych rzeczy nie uda mi się już zmienić.

Dariusz (34 lata): wydaje mi się, że my mężczyźni podejmujemy mniej zabiegów kosmetycznych w dbaniu o swoją urodę. Ja jednak staram się przede wszystkim dbać o moje włosy. Nie chcę stracić ich przedwcześnie dlatego odpowiednio się odżywiam, stosuje także odżywki do włosów i kosmetyki na ich wzmocnienie. Ponieważ noszę brodę regularnie odwiedzam także barbera, aby mój zarost zawsze prezentował się estetycznie. Nie mogą znieść widoku facetów z rosnącą byle jak brodą. Jeśli się na nią decydujesz, to dbaj o nią porządnie.

Jakub (45 lat): dla mnie dbanie o urodę jest jednoznaczne z dbaniem o zdrowie. Dlatego też staram się prawidłowo odżywiać, jem zbilansowane posiłki, dużo jest w nich warzyw i owoców. Po tym jak przeczytałem broszurę jak wzmocnić organizm (online: https://superflavon.eu/odpornosc) staram się także podawać mojemu organizmowi witaminy i minerały w postaci naturalnego suplementu diety. Dużo ćwiczę, jeżdżę na rowerze i staram się prowadzić aktywny tryb życia. Dbam o swoją sylwetkę.

Judyta (23 lata): chyba jak większość kobiet staram się dbać o swoją urodę. Ponieważ mam bardzo suchą skórę to codziennie wieczorem i rano wmasowuje w nią odpowiednie kremy. Nigdy nie wychodzę na zewnątrz bez kremu z filtrem UV, nakładam go także na ręce, bo przecież one też są wystawione na działanie szkodliwego promieniowania. Dbam także o to by każdego dnia wieczorem skrupulatnie usunąć makijaż, aby podkład i inne kosmetyki nie zatykał porów skóry. Co kilka dni robię także peeling twarzy i całego ciała.

Iga (17 lat): jestem jeszcze młoda i nie mam zmarszczek. Mam też zdrową skórę, na szczęście ominęły mnie problemy z trądzikiem. Staram się nie malować, makijaż robię tylko na bardzo wyjątkowe okazje. Używam wyłącznie naturalnych kosmetyków i codziennie myję twarz mydłem antybakteryjnym – wolę unikać pryszczy. Pewnie z wiekiem zacznę stosować coraz więcej upiększających zabiegów, ale na razie nie wydają mi się one konieczne, dlatego staram się nie przesadzać z kosmetykami, ani tymi pielęgnacyjnymi, ani kolorowymi.