Zbawienna moc masażu

Dziś, gdy wielu z nas odczuwa negatywne skutki ciągłego życia w biegu, zaczynamy powracać do tradycji, do własnych korzeni, które tkwią w epokach, gdy człowiek nie gonił za szczęściem, bo szczęście potrafił odnaleźć w każdej otaczającej drobnostce.

Gdy czujemy się tą pogonią zmęczeni, gdy zaczyna doskwierać nam ból kręgosłupa i wydaje się nam, że nie mamy w sobie życiowej energii, warto zdecydować się na dobry masaż relaksacyjny. Nie tylko pozwala odprężyć się naszemu umysłowi, ale też pozwala poczuć wewnętrzną harmonię. A ponieważ przywraca on równowagę i jednocześnie pomaga likwidować napięcie mięśni, jest to jednocześnie masaż leczniczy, który uzdrawia zarówno duszę, jak i ciało.

Niezwykle ciekawym i bardzo skutecznym jest masaż lomi lomi nui, będący tradycyjnym masażem hawajskim. Łączy on w sobie elementy klasycznego masażu z odprężającymi elementami zapachowymi i dźwiękowymi, które działają łagodzącą zarówno na sferę fizyczną, jak i psychiczną. Ten rodzaj masażu od wieków stosowany jest z powodzeniem w walce ze słabym krążeniem krwi oraz zachwianym układem nerwowym, któremu przywraca stabilizację.