W czym pomocne mogą być ultradźwięki, czyli sonoterapia?

głośnik

Rozwój nowoczesnych technologii pozwala na szukanie coraz to nowszych, bardziej zaawansowanych i skutecznych sposobów na radzenie sobie z różnymi schorzeniami.

W ten sposób odkryto lecznicze działania, które wywołują ultradźwięki. Sonoterapia stała się bardzo popularna w walce z bólami mięśniowymi, stanami zapalnymi stawów czy różnego rodzaju krwiakami. Niezwykle istotny jest również fakt, że ich działanie wywołuje nieodwracalną poprawę lub też długoterminowe efekty, które przynoszą pacjentom niezwykłą ulgę, lepsze samopoczucie i komfort w codziennym funkcjonowaniu. Ultradźwięki nie tylko powodują poprawę, ale czasem także prowadzą do wyeliminowania problemu zdrowotnego. Nic więc dziwnego, że jest coraz chętniej wybieranym sposobem radzenia sobie z niektórymi dolegliwościami. Co jeszcze warto wiedzieć o metodzie, która nazywa się sonoterapia? Jakie korzyści może nam przynieść?

Jak działają ultradźwięki, czyli sonoterapia?

Terapeutyczne i lecznicze następstwa, wywołane przez ultradźwięki, zależą w dużym stopniu od zdolności danej tkanki do pochłaniania energii. Wiąże się to nie tylko z naszą budową, ale także uwarunkowaniami genetycznymi. Jednak mimo to sonoterapia przynosi niezwykle zadowalające rezultaty, przy regularnym uczęszczaniu na zabiegi. Ważny jest również fakt, że absorpcji energii ultradźwiękowej zawsze towarzyszy wydzielanie się ciepła. Między innym właśnie dzięki temu sonoterapia wywołuje swego rodzaju mikromasaż elementów tkanek, co prowadzi do powstania lokalnych przekrwień i zmian limfatycznych. Są one bardzo korzystne w terapii niektórych schorzeń, w tym także reumatycznych.

Ogromną zaletą korzystania z zabiegów, które wykorzystują ultradźwięki jest to, że są one stosunkowo niedrogie, a już na pewno w porównaniu do innych metod, które przynoszą podobne efekty. Jest to bardzo dobra informacja między innymi dla osób, które nie mają pieniędzy na kosztowne leczenie swoich schorzeń. Jedna seria zabiegu kosztuje około piętnaście złotych, a niektóre kliniki, takie jak Integracyjne Centrum Leczenia Bólu, oferują dodatkowe zniżki przy zakupie serii zabiegów.

Kiedy sonoterapia okaże się skuteczna?

Badania jasno pokazują, że ultradźwięki mają zbawienny wpływ na nasze stawy, mięśnie i kości. Jednak największe rezultaty przynoszą w walce z bliznami i bliznowcami, bólami mięśniowymi niezależnie od przyczyny ich wystąpienia oraz chorobą Raynaulda, a także w przypadku skręceń. Sonoterapia może być z powodzeniem wykorzystywana również w przypadku krwiaka podostrego i przewlekłego, obrzęku podostrego i przewlekłego czy zapalenia pochewki ścięgna. Warto zdecydować się na ultradźwięki także w przypadku stanów zapalnych stawu, RZS oraz zapalenia kaletki. Istnieje niewiele przeciwskazań do zabiegu ultradźwiękami, warto jednak przed jego wykonaniem skonsultować się z lekarzem, który potwierdzi nam, czy możemy zdecydować się na sonoterapię. Jest to kwestia naszego bezpieczeństwa, dlatego dobrze jest posłuchać jego zaleceń co do ultradźwięków.

Zapisz się na zabieg sonoterapii: https://iclb.pl/zabiegi/sonoterapia-ultradzwieki/