Odprężenie prosto z Hawajów

Masaż lomi lomi nui to masaż, którego korzeni należy doszukiwać się w prastarych zwyczajach hawajskich, ponieważ to właśnie tam się narodził. Istotą tego masażu jest wierzenie, że w człowieku drzemie energia, która w delikatny sposób uwolniona, może stać się powiewem miłości do siebie samego i drugiego człowieka. Jest to przede wszystkim masaż relaksacyjny. Dlatego też masażysta skupia się na rozbudzeniu w nas poczucia zadowolenia oraz błogości.

Masaż wykonywany jest zarówno na przednich, jak i tylnych partiach ciała. Zaczyna się go zawsze od pleców, na których napięcie mięśni jest największe i na których gromadzi się najwięcej stresu. Dzięki temu, że jak w każdym masażu, także i tutaj chodzi w głównej mierze o rozluźnienie mięśni i poprawę krążenia, jest to także masaż leczniczy. Pozostając jednak przy technikach, należy podkreślić, że podczas niego zakrywane są tylko dolne intymne części ciała.

Zakrycie piersi przez kobiety możliwe jest jedynie na ich specjalne życzenie. O tym jednak każdy informowany jest zanim masaż się zacznie i to wtedy należy zasygnalizować, że zamierzamy zakryć także klatkę piersiową.