Jak znaleźć idealny podkład do twarzy po stosowaniu naturalnych gąbek?

Od niego zaczyna się każdy makijaż. Dobrze dopasowany podkład to już połowa sukcesu. To właśnie przez błędy już na tym etapie „upiększania” najczęściej można odnieść efekt zupełnie odwrotny, a czasami wręcz karykaturalny. Podpowiadamy jak uniknąć tych błędów.

Przede wszystkim podkład należy dobrać do rodzaju skóry. Nie wolno kierować się marką czy podszeptami znajomych. Najważniejszy jest typ naszej cery. Należy ocenić (a najlepiej wiedzieć wcześniej) czy jest ona sucha, tłusta, mieszana czy naczyniowa. Po odpowiedzi na to podstawowe pytanie, można zacząć szukać najlepszego podkładu. Do suchej poleca się oczywiście na­wil­żajją­cy, natomiast dla cer mie­sza­nej i tłustej – zdecydowanie bez­tłusz­czo­we. Jeśli cera jest wrażliwa, podkład powinien być całkowicie bez­za­pa­cho­wy.

Stosowanie gąbki naturalnej

Trzeba też wnikliwie ocenić stan swojej skóry. Nie warto zbytnio jej rozświetlać, gdy masz widoczne bruzdy. W takim przypadku lepiej zastosować wcześniej usuwanie rozstępów. Po 35 roku życia lepiej nie używać natomiast pod­kła­dów ma­tu­ją­cych, które także mogą podkreślić zmarszczki.

Kolor podkładu należy również dopasować do tonacji skóry. Podkładu po prostu nie powinno być widać. Często popełniany jest jednak ten błąd, co już na pierwszy rzut oka tworzy z twarzy „maskę”. Tonacja skóry to nie są skomplikowane tabelki z wieloma wytycznymi, więc nie ma się czym przejmować. Z łatwością dobierzesz podkład, bo z reguły tonacje dzielimy na ciepłą i zimną. Zimna to skóra o odcieniu różu lub nawet lekkiego niebieskiego, ciapła – w odcieniach żółtego. By to ocenić, można nawet przyłożyć do twarzy kolorowe kartki papieru.
Ważne jest też unikanie wszelkich włosków na twarzy. Pozbycie się tych zbędnych jest konieczne, bo niektóre podkłady podkreślają także to. Warto więc rozważyć czy najlepsza nie będzie najpierw skuteczna depilacja laserowa.

Dbanie o skórę to jednak nie tylko makijaż, ale też kremy, które potrafią odżywić i rzeczywiście „odmłodzić” wygląd skóry. Stosowana jest również mezoterapia, czyli miejscowy zabieg (niechirurgiczny), który polega na dostarczeniu skórze niezbędnych do regeneracji składników.