Jak dobrze ubrać się do pracy?

Niekiedy po prostu lubimy nosić się elegancko i garnitur zakładamy znacznie częściej niż tylko na imprezy okolicznościowe. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy zakładanie garnituru jest dla nas obowiązkowe, gdyż tego wymaga od nas charakter wykonywanej przez nas pracy. W takim przypadku warto poświęcić kilka chwil na przeglądnięcie dostępnych wersji garniturów, aby potem udając się na zakupy i przymiarkę wiedzieć, co się nam podoba i co jest w naszym guście.

 

Jaki kolor powinien mieć garnitur biznesowy?

 

Jeśli zależy nam na odwiedzeniu miejsca, w którym znajdziemy wysokiej jakości garnitury, w tym także propozycje typowo biznesowe, koniecznie powinniśmy sprawdzić garnitury Extex – Gdynia, Centrum Riviera. Jednakże, za pewne jeszcze przed planowanym zakupem będziemy zastanawiać się nad kolorystyką takiego garnituru. Okazuje się, że zdecydowanie najlepszym wyborem w kontekście garnituru typowo biznesowego, jest garnitur w kolorze szarym, grafitowym lub w różnych odcieniach granatu. Kolory te od razu dodają pewności siebie, ale też wygląda się w nich znacznie bardziej profesjonalnie i kompetentnie. Doskonale komponują się z koszulami w klasycznej bieli, ale i w koszulach kolorowych- na przykład błękitnych.

 

A jaki fason będzie odpowiedni?

 

Niektórzy nie potrafią przekonać się do garniturów taliowanych, a jednak, to właśnie one są obecnie najmodniejsze. Tego typu garnitury wyglądają, jakby były szyte na miarę. Jednocześnie, jeśli odpowiednio dobierzemy rozmiar, nie powinny być dla nas niewygodne, pomimo, że mają znacznie bardziej dopasowany charakter w przeciwieństwie do garniturów klasycznych. Garnitury taliowane posiadają odpowiednie wcięcie w talii, dzięki któremu można doskonale modelować sylwetkę. Klatka piersiowa oraz ramiona wydają się szersze, dlatego też fasony te pozwalają zatuszować też niewielkie mankamenty i dysproporcje sylwetki. Oczywiście, jeśli mamy w takim garniturze spędzać każdego dnia wiele godzin- musi on być wygodny. Dlatego też tak ważne jest, aby przymierzyć kilka modeli i sprawdzić, jaki fason okaże się najlepszy w naszym przypadku.