Co daje początkującej modelce współpraca z agencją?

początkująca modelka

Istnieją dwie różne ścieżki kształtowania swojej kariery w modelingu- samodzielne poszukiwanie zleceń u klientów lub też praca poprzez pośredniczącą agencję modelek. Oba rozwiązania mają swoje atuty, jednakże dla osoby, która dopiero zaczyna orientować się w tym, jak zostać modelką, znacznie łatwiejszą do wcielenia w życie opcją jest zatrudnienie w ramach agencji.

Najlepiej od razu sprawdzić, jakie agencje działają w naszej najbliższej okolicy, ale też nie warto się ograniczać. W końcu, jeśli agencja modelek się do nas odezwie i zaprosi nas na rozmowę, być może warto wybrać się nawet w dłuższą podróż, aby nadać swojej karierze szybszego tempa rozwoju. Jedną z takich prestiżowych agencji, do których na pewno warto wysłać swoje zgłoszenie jest selective-mgmt. Wiele informacji o tym, kogo obecnie agencja poszukuje i jakie modelki zatrudnia, znajdziemy na stronie internetowej.

Korzyści z pracy w ramach agencji- bezpieczne zawieranie umów

Największą korzyścią jest chyba to, że podejmowane w ramach renomowanej agencji zatrudnienie jest dla modelki bezpieczne. Agencja występuje w roli pośrednika, zawsze zawieramy więc standardową umowę z tym podmiotem, nie musimy się więc martwić o to, czy przedłożona nam umowa nie zawiera jakichś niekorzystnych dla nas ustaleń. Jeśli już ma się pewne doświadczenie i wiedzę o tym, co w takiej umowie nie powinno się znaleźć, wówczas można próbować swoich sił samodzielnie, biorąc zlecenia bezpośrednio od klientów. Jak można jednak zauważyć, wiele światowej sławy modelek- pomimo swojej renomy i ogromnej rozpoznawalności- nadal pracuje w ramach agencji, chociaż na pewno nie można nazwać ich początkującymi. Agencja może dla nas negocjować jak najlepsze warunki, co również jest wygodną opcją, gdyż nie musimy robić tego samodzielnie. W zamian za takie pośrednictwo, agencja od każdego projektu lub też angażu pobiera stosowną prowizję, która zawsze jest precyzyjnie określona.

Kolejna korzyść- pozyskiwanie ciekawych zleceń

Do agencji zwracają się klienci, którzy poszukują określonych modeli oraz modelek do swoich projektów- do sesji zdjęciowych na billboardy i do kampanii promocyjnych, do reklam telewizyjnych i spotów, na wybiegi modowe lub też konkretnych eventów. W takiej sytuacji agencja wybiera do takich zleceń według niej najbardziej odpowiednich modeli z bazy, którą już posiada. A jeśli takich osób nie posiada- organizuje stosowny casting, który również jest szansą na to, aby dostać się do pracy w agencji. Generalnie jednak, to właśnie agencja zajmuje się wyszukiwaniem ciekawych projektów i możliwości zatrudnienia dla modeli, co również jest bardzo wygodne. Agencje modelek zazwyczaj powstają jako efekt posiadanych znajomości oraz rozpoznawalności w tej branży, często więc nie narzekają na brak interesujących projektów. Warto więc z takiej opcji skorzystać, aby od razu wystartować od naprawdę dobrych realizacji, na których można zbudować swoje portfolio, ale też na których można zarobić.